Strona Główna  //  OGŁOSZENIA ,INTENCJE  //  VI NZ 2020

Witamy na stronie Parafii Św.Stanisława BM we Włocławku

 

niedziela, 16 lutego 2020 20:21

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

VI Niedziela w ciągu roku

 

„Ani oko nie widziało, ani ucho nie słyszało, ani serce człowieka nie zdołało pojąć, jak wielkie rzeczy przygotował Pan tym, którzy Go miłują” – ta zachęta jest istotą Bożej mądrości, która jest nam zadana i potwierdza sens naszej obecności na Eucharystii.

Dziś, o godz.15.oo Mszą św. w nadzwyczajnym rycie rzymskim.

O 17.oo kolejny już Stan Wyjątkowy – Adoracja Najświętszego Sakramentu i szkoła modlitwy… Zapraszamy szczególnie kandydatów do sakramentu bierzmowania…

Polecamy tygodnik IDZIEMY, wprawdzie w cenie 5 zł., ale ciągle znakomicie komentuje i wyjaśnia nam sprawy z bieżącego życia Kościoła i Ojczyzny.

Możemy podzielić się radością, że nasza parafia otrzymała od Lokalnej Grupy Działania miasta Włocławek, grant na realizację projektu „Trzeźwienie przez kulturę”. Projekt dofinansowany jest z funduszy europejskich.
Pragniemy tym projektem objąć osoby, które potrzebują wsparcia w trudnych sytuacjach rodzinnych i społecznych. Ważne jest, aby przełamać swój ból i strach i podzielić się swoimi problemami. Zapewniona będzie praca z psychologami i terapeutami. W ramach projektu organizowane będzie wyjście do kina czy teatru, spotkania kulinarne, muzyczne i wspólne wyjazdy integracyjne. Celem projektu jest zwiększenie aktywności społeczno-zawodowej, oraz podniesienie kompetencji kulturalnych i emocjonalnych.
Formularze rekrutacyjne możemy pobrać ze strony parafii lub zgłosić się po nie do ks. Pawła.
Projekt „Trzeźwienie przez kulturę" realizowany jest przez Parafię Rzymsko-Katolicką pw. św. Stanisława BM we Włocławku w ramach LSR na lata 2016-2023 LGD Miasto Włocławek, w ramach RPO Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020, Oś priorytetowa: 11. Wzrost aktywizacji społeczno-zawodowej mieszkańców objętych Lokalnymi Strategiami Rozwoju, Działanie 11.1: Włączenie społeczne na obszarach objętych LSR.

Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności w tym tygodniu odeszły: Irena Horodyska, Karolina Sobierajska, Stanisława Krzymińska …wieczny odpoczynek…

Upraszajmy Bożego błogosławieństwa dla nas i naszych bliskich, szczególne pozdrowienie kierujemy do Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia. Niech Pan Błogosławi.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
 

MODLITWA O NAWRÓCENIE, UWOLNIENIE, UZDROWIENIE

KAŻDY DRUGI WTOREK MIESIĄCA GODZ. 18.00

NASZE FILMY

Projekt Trzeźwienie Przez Kulturę

NIESAKRAMENTALNI

Spotkanie dla osób pozostających w związkach niesakramentalnych.

Ostatni czwartek miesiąca godz.19

Schola Dziecięca "Śpiewajmy Panu"

STAN WYJĄTKOWY

KAŻDA TRZECIA NIEDZIELA MIESIĄCA GODZ. 17.00

Diecezjalne Studium Organistowskie

GRUPA WSPARCIA DLA OSÓB WSPÓŁUZALEŻNIONYCH "NOWE ŻYCIE"

spotkania - Wtorek 17.30

kontakt - 698 168 285

ATH MOTO CLUB WŁocławek

Msza Trydencka

Niedziela godz. 15