Strona Główna  //  OGŁOSZENIA ,INTENCJE  //  XXVI NZ 2019

Witamy na stronie Parafii Św.Stanisława BM we Włocławku

 

niedziela, 29 września 2019 20:09

XXVI Niedziela Zwykła 2o19

Serdecznie dziękujemy za składane ofiary na remont naszej świątyni. Kolejny etap, baszta chórowa z dachem, kończymy. Dziękujemy za wsparcie.

W tym tygodniu bogata liturgia zaprasza nas do przeżywania tajemnic naszej wiary: wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, świętych Aniołów Stróżów, wspomnienie św. Franciszka z Asyżu, rocznicę poświęcenie Katedry, w sobotę wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej i związany z tą Wielką Świętą Tydzień Miłosierdzia.

Rozpoczynamy miesiąc październik – Nabożeństwa Różańcowe w intencji powołań do posługi kapłańskiej, świętych rodzin - w naszym kościele o godz. 17.3o każdego dnia, ze szczególnym udziałem dzieci – we wtorek i środę i czwartek. Przygotowaliśmy również konkurs dla dzieci. Szczegóły wkrótce.

Wyjazd na pielgrzymkę i Kongres Różańcowy w Świnicach Warckich, dnia 5 października, w sobotę o godz. 7.30. To również dzień Modlitwy różańcowej w intencji Kościoła, Ojczyzny.

W następną niedzielę, 6 października w naszym kościele przedstawiona zostania wystawa poświęcona bł. ks. Jerzemu Popiełuszce. Promotor kultu Błogosławionego, p. Marek Kędziorek – kustosz Wystawy, opatrzy ją także swoim komentarzem.

W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Nabożeństwa i odwiedziny chorych – według planu.

Zapraszamy na Wielki Koncert Jubileuszowy w 450 –lecie Wyższego Seminarium Duchownego, Najstarszego w Polsce. „Mesjasz” – J.F. Handla zabrzmi w Katedrze 13 października o godz. 18.oo. Zapraszamy na to wyjątkowe wydarzenie muzyczne.

Dziś o godz. 15.oo Msza Święta Trydencka.

Wszystkim Jubilatom i Solenizantom, wszystkim Gościom i Parafianom składamy Serdeczne pozdrowienie i dar błogosławieństwa.

Ks. Proboszcz

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
 

MODLITWA O NAWRÓCENIE, UWOLNIENIE, UZDROWIENIE

KAŻDY DRUGI WTOREK MIESIĄCA GODZ. 18.00

NASZE FILMY

STAN WYJĄTKOWY

KAŻDA TRZECIA NIEDZIELA MIESIĄCA GODZ. 17.00

Projekt Trzeźwienie Przez Kulturę

NIESAKRAMENTALNI

Spotkanie dla osób pozostających w związkach niesakramentalnych.

Ostatni czwartek miesiąca godz.19

Schola Dziecięca "Śpiewajmy Panu"

Diecezjalne Studium Organistowskie

GRUPA WSPARCIA DLA OSÓB WSPÓŁUZALEŻNIONYCH "NOWE ŻYCIE"

spotkania - Wtorek 17.30

kontakt - 698 168 285

ATH MOTO CLUB WŁocławek

Msza Trydencka

Niedziela godz. 15