Witamy na stronie Parafii Św.Stanisława BM we Włocławku

 

niedziela, 01 września 2019 20:13

XXII Niedziela Zwykła 2019

Podziękowanie wszystkich, którzy włączyli się w czas dożynkowy w naszej parafii. Ks. Pawłowi, Ks. Markowi, p. Organiście, Paniom Katechetkom, p. Joannie za pilotowanie projektu z Anwilem, Diakonowi Damianowi, p. Kościelnemu,  Artystom, Alumnom, Ministrantom, Wszystkim pomocnym i uczestnikom;

Dla ks. Pawła i rowerowych Pielgrzymów na Jasną Górę - podziękowanie kierujemy serdeczne. Niech przedstawione tam intencje znajdą upodobanie w sercu Maryi i Jej Syna.

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego w naszym kościele odbędzie się jutro 2 września, Eucharystią w intencji Dyrekcji, Nauczycieli, Pracowników i Uczniów - o godz. 8.oo; (uwaga: czujność rodziców na uczestniczyło w jakichkolwiek formach zajęć i innych wydarzeniach związanych z szeroko rozumianą edukacją seksualną, których tematyka wykracza poza treści podstawy programowej obowiązującej na danym etapie kształcenia....aktywne zaangażowanie w prace rad rodziców - szkole i klasowe...)

Wieczorem jutro o 19.oo Krąg Biblijny – Ks. Marek zaprasza również nowych miłośników Słowa Życia.

Poświęcenie tornistrów dla „Pierwszaków” w niedzielę 8 września o 11.3o. – to również odpust w parafii Narodzenia NMP przy ulicy Robotniczej, Ks. Proboszcz Wicedziekan zaprasza.

5 września I czwartek miesiąca – modlitwa w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych. 6 września, I piątek miesiąca; odwiedziny chorych według planu. Spowiedź od godz. 16.oo.

7 września Lednica Seniora – wyjazd o godz. 7.oo sprzed kościoła. Również, jak co roku, po Mszy św. o godz. 6.30 z Klasztoru Ojców Franciszkanów wyruszy Pielgrzymka do Matki Bożej Skępskiej. Dla osób nie mogących pielgrzymować piechotą, przewidziane są na 8 września autokary. Zapisy w kancelarii i zakrystii franciszkanów.

W ubiegłym tygodniu byliśmy świadkami profanacji figur Matki Bożej na naszym osiedlu. Modlimy się w intencji osób opętanych nienawiścią do Krzyża, Maryi, Ewangelii, Kościoła…w sobotni wieczór 7 września w Wigilię Narodzenia NMP, o godz. 19.oo wyruszy procesja do figur przy ul. Długiej i ul. Chłodnej z omodlonymi wizerunkami MB. Zapraszamy.

14 września POLSKA POD KRZYŻEM – ogólnopolskie spotkanie modlitewne na Lotnisku w Kruszynie. Zapraszamy do włączenia się w to wydarzenie modlitewnie, duchowo i również fizycznie. Potrzebni są wolontariusze w każdej liczbie i możliwościach. Zapraszamy do zgłoszenia się chętnych osób do pomocy w wydawaniu posiłków, pomocy fizycznej organizacyjnej. Mamy konkretną listę, z dniami, godzinami. Zapraszamy do kontaktu w zakrystii, kancelarii ..i pomocy. Od lat 15 do 1oo:)

Pamiętamy dziś w naszych modlitwach o Dostojnym Jubilacie ks. bp. Bronisławie Dembowskim.

Na nowy rok szkolny wszystkim Katechetom, Nauczycielom, Uczniom i ich Rodzicom – niech Pan błogosławi.  Szczęść Boże!

Ksiądz Proboszcz

 

Oświadczenie dotyczące uczestniczyła dzieci w jakichkolwiek formach zajęć i innych wydarzeniach związanych z szeroko rozumianą edukacją seksualną, których tematyka wykracza poza treści podstawy programowej obowiązującej na danym etapie kształcenia.

Publikujemy wzór oświadczenia


Miejscowość,
data............................................................................

Imię i nazwisko rodzica/opiekuna prawnego...................................OŚWIADCZENIE

Oświadczam niniejszym, że – korzystając z prawa do wychowania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami zapewnionego mi przez Konstytucję Rzeczypospolitej Polskiej – nie wyrażam zgody, aby moje dziecko

................................................................................

(imię̨ i nazwisko dziecka, data urodzenia)

uczestniczyło w jakichkolwiek formach zajęć i innych wydarzeniach związanych z szeroko rozumianą edukacją seksualną, których tematyka wykracza poza treści podstawy programowej obowiązującej na danym etapie kształcenia.


Jednocześnie zobowiązuję̨ szkołę̨ do wcześniejszego informowania mnie o planowanych inicjatywach odnoszących się̨ do powyższego zagadnienia (mój numer telefonu ..........................................).


W przypadku nieuwzględnienia wyrażonej powyżej woli poinformuję kompetentne instytucje państwowe oraz dołożę̨ wszelkich starań́, aby konsekwentnie bronić dóbr osobistych mojego dziecka na drodze postępowania cywilnego.Podpis rodzica/opiekuna prawnego:
......................................................


.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
 

MODLITWA O NAWRÓCENIE, UWOLNIENIE, UZDROWIENIE

KAŻDY DRUGI WTOREK MIESIĄCA GODZ. 18.00

Św. Stanisław - live - serwis

dołącz do naszej modlitewnej grupy

NASZE FILMY

Schola Dziecięca "Śpiewajmy Panu"

STAN WYJĄTKOWY

KAŻDA TRZECIA NIEDZIELA MIESIĄCA GODZ. 17.00

Projekt Trzeźwienie Przez Kulturę

NIESAKRAMENTALNI

Spotkanie dla osób pozostających w związkach niesakramentalnych.

Ostatni czwartek miesiąca godz.19

GRUPA WSPARCIA DLA OSÓB WSPÓŁUZALEŻNIONYCH "NOWE ŻYCIE"

spotkania - Wtorek 17.30

kontakt - 698 168 285

Diecezjalne Studium Organistowskie

ATH MOTO CLUB WŁocławek

Msza Trydencka

Niedziela godz. 15