Witamy na stronie Parafii Św.Stanisława BM we Włocławku

 

niedziela, 25 sierpnia 2019 20:02

XXI Niedziela Zwykła 2019

W naszym kościele dziś cały dzień dziękczynna – dożynkowa modlitwa. Od 15.oo zapraszamy na kilka dożynkowych atrakcji na plebanijnym podwórku: koncerty zespołów ludowych, orkiestr dętej, zabawy dla dzieci, dmuchany pałać, kucyki, zabawy grupowe, koncert Andrzeja Kozińskiego w repertuarze Zbigniewa Wodeckiego. Planowane zakończenia ok. 20.oo.

Dziś również o godz. 13.oo Msza św. dożynkowa w Ciechocinku – z racji Dożynek diecezjalno-wojewódzkich; a o 17.oo suma odpustowa we włocławskiej Farze św. Jana – dziękczynienie za opiekę Matki Bożej nad naszym Miastem i rodzinami – Ks. Proboszcz zaprasza.

W tym tygodniu wspominamy w liturgii: jutro MB Częstochowska, wspominamy św. Monikę, św. Augustyna, męczeństwo św. Jana Chrzciciela. W kolejną niedzielę Msza św. również o godz. 13.oo.

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego w naszym kościele odbędzie się 2 września, Eucharystią w intencji Dyrekcji, Nauczycieli, Pracowników i Uczniów - o godz. 8.oo; Poświęcenie tornistrów dla „Pierwszaków” w niedzielę 8 września o 11.3o.

7 września – Lednica Seniora – wyjazd o godz. 7.oo.

7 września również, jak co roku, po Mszy św. o godz. 6.30 z Klasztoru Ojców Franciszkanów wyruszy Pielgrzymka do Matki Bożej Skępskiej. Dla osób nie mogących pielgrzymować piechotą, przewidziane są na 8 września autokary. Zapisy w kancelarii i zakrystii franciszkanów.

14 września na lotnisku w Kruszynie – Polska pod Krzyżem – wydarzenie modlitewne w intencji Kościoła, Ojczyzny, Rodziny. Polecamy te wszystkie sprawy, pamiętając o naszych rowerowych pielgrzymach, Matce Najświętszej – Pod twoją obronę…

Ksiądz Proboszcz

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
 

MODLITWA O NAWRÓCENIE, UWOLNIENIE, UZDROWIENIE

KAŻDY DRUGI WTOREK MIESIĄCA GODZ. 18.00

Św. Stanisław - live - serwis

dołącz do naszej modlitewnej grupy

NASZE FILMY

Schola Dziecięca "Śpiewajmy Panu"

STAN WYJĄTKOWY

KAŻDA TRZECIA NIEDZIELA MIESIĄCA GODZ. 17.00

Projekt Trzeźwienie Przez Kulturę

NIESAKRAMENTALNI

Spotkanie dla osób pozostających w związkach niesakramentalnych.

Ostatni czwartek miesiąca godz.19

GRUPA WSPARCIA DLA OSÓB WSPÓŁUZALEŻNIONYCH "NOWE ŻYCIE"

spotkania - Wtorek 17.30

kontakt - 698 168 285

Diecezjalne Studium Organistowskie

ATH MOTO CLUB WŁocławek

Msza Trydencka

Niedziela godz. 15