Witamy na stronie Parafii Św.Stanisława BM we Włocławku

 

niedziela, 11 sierpnia 2019 18:54

XIX Niedziela Zwykła 2019

W XIX Niedzielę w ciągu roku trwamy w atmosferze  Pieszej Pielgrzymki Włocławskiej na Jasną Górę. Towarzyszymy naszym pielgrzymom, zabrali również nasze intencje przed tron Pani Jasnogórskiej. Niech wiara, pokój, radość  i pogoda towarzyszą naszym Pielgrzymom;

Serdecznie dziękuję za składane ofiary na potrzeby naszej parafii z racji drugiej niedzieli miesiąca. Serdecznie dziękuję za zrozumienie, szczególnie w tym momencie prac. Udało nam się dokonać utwardzenia parkingu przy kościele. Trwają prace przy zapleczu sanitarno-kuchennym w salkach katechetycznych oraz rozpoczęły się prace przy części północnej elewacji kościoła. Bóg zapłać!

Trwa miesiąc sierpień, miesiąc poświęcony promocji abstynencji; zachęcamy do deklaracji powstrzymania się od napojów alkoholowych. W księdze trzeźwości, wyłożonej w kaplicy maryjnej na pulpicie, możemy dokonać wpisu nazwiska, okresu na jaki deklarujemy abstynencję (miesiąc, rok, całe życie), i należy odmówić modlitwę obejmującą konkretną intencję naszej abstynencji.

Wyjazd do Częstochowy na powitanie pielgrzymów, 13 sierpnia – o godz. 7.oo gromadzimy się na parkingu przy pasażu handlowym Wiejska/Planty; powrót, nocą.

Pielgrzymka rowerowa na Jasną Górę pod przewodnictwem ks. Pawła z Włocławka rusza 21 sierpnia o 8.oo.  Zapisy już trwają i szczegóły zna ks. Paweł!

We wtorek 13 sierpnia o godzinie 17.30 Nabożeństwo Fatimskie.

W środę 14 sierpnia czcimy św. Maksymiliana. Uroczystość odpustowa w parafii przy ul. Zbiegniewskiej o godzinie 18.oo.

W czwartek, 15 sierpnia, Uroczystość Wniebowzięcia NMP, odpust w Katedrze. Suma odpustowa o godz. 12.oo. W naszym kościele porządek Mszy niedzielny. Ofiary składane tego dnia przeznaczone są na renowacje Katedry, o czym traktuje dzisiejszy komunikat Księdza Biskupa, oto jego treść: (...).

15 sierpnia o godzinie 19.oo Msza św. za zmarłych w ostatnim czasie.

Zapraszamy na wyjazd - Lednica Seniora – 7 września! Trwają zapisy. Koszt: 40 zł

Polska Pod Krzyżem...Zapowiedź.

Przypominamy, na czas wakacji zwiesiliśmy Eucharystię o godz. 13.oo. powrócimy do niej we wrześniu. W czasie wakacji kancelaria parafialna czynna jest od wtorku do piątku od godz. 16-17 tej; lub w bliskości Mszy św.;

Polecamy i zachęcamy do lektury Tygodnika Idziemy.

W tym tygodniu do wieczności odeszła: Janina Kamieńska. Rodzinie wyrażamy współczucie zmarłej ofiarujmy modlitwę. Wieczny…

Upraszajmy Bożego błogosławieństwa na nadchodzący tydzień, wakacyjny czas wytchnienia i czas pracy – szczególnie dla podróżujących i pielgrzymujących. Szczęść Boże!

Ksiądz Proboszcz

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
 

MODLITWA O NAWRÓCENIE, UWOLNIENIE, UZDROWIENIE

KAŻDY DRUGI WTOREK MIESIĄCA GODZ. 18.00

Św. Stanisław - live - serwis

dołącz do naszej modlitewnej grupy

NASZE FILMY

Schola Dziecięca "Śpiewajmy Panu"

STAN WYJĄTKOWY

KAŻDA TRZECIA NIEDZIELA MIESIĄCA GODZ. 17.00

Projekt Trzeźwienie Przez Kulturę

NIESAKRAMENTALNI

Spotkanie dla osób pozostających w związkach niesakramentalnych.

Ostatni czwartek miesiąca godz.19

GRUPA WSPARCIA DLA OSÓB WSPÓŁUZALEŻNIONYCH "NOWE ŻYCIE"

spotkania - Wtorek 17.30

kontakt - 698 168 285

Diecezjalne Studium Organistowskie

ATH MOTO CLUB WŁocławek

Msza Trydencka

Niedziela godz. 15