Witamy na stronie Parafii Św.Stanisława BM we Włocławku

 

niedziela, 28 lipca 2019 19:57

XVII Niedziela Zwykła 2019.

Bardzo dziękuję za składane ofiary na prace remontowe naszego kościoła. Trwają prace przy parkingu i zapleczu sanitarno-kuchennym w salkach katechetycznych. Serdecznie dziękuję za pomoc.

Rozpoczynamy miesiąc sierpień, miesiąc poświęcony promocji abstynencji; zachęcamy do deklaracji powstrzymania się od napojów alkoholowych. W księdze trzeźwości, wyłożonej w kaplicy maryjnej na pulpicie, możemy dokonać wpisu nazwiska, okresu na jaki deklarujemy abstynencję (miesiąc, rok, całe życie), i należy odmówić modlitwę obejmującą konkretną intencję naszej abstynencji.

W tym tygodniu I piątek m-ca – spowiedź o godz. 16.oo. Nabożeństwo I soboty m-ca tradycyjnie w sobotę rano.  Zapraszamy.

W sobotę 3 sierpnia br. o godz. 11.00 w katedrze włocławskiej ks. bp Wiesław Mering będzie przewodniczył uroczystej Mszy św. z okazji 95. rocznicy święceń kapłańskich Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia, i zarazem w 118. rocznicę Jego urodzin. Dzień wcześniej, w piątek 2 sierpnia, w Katedrze o godz. 19.3o – Masz Święta w Nadzwyczajnym Rycie Rzymskim. Zapraszamy do tej modlitwy.

Zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Włocławską na Jasną Górę, w kancelarii katedralnej.  Na pielgrzymkę rowerową zapisy u ks. Pawła.

Planujemy też pielgrzymkę autokarową na Jasną Górę, 13 sierpnia – powitanie naszych pielgrzymów na wałach jasnogórskich. Lista już powstaje, przejazd 5ozł (wpłata przy zapisie). Zapraszamy.

Przypomnę, na czas wakacji zwiesiliśmy Eucharystię o godz. 13.oo. powrócimy do niej po wakacjach.

Dziś o 15.oo Msza święta Trydencka. Zapraszamy.

W czasie wakacji kancelaria parafialna czynna będzie od wtorku do piątku w godz. 16-17 tej;

Tygodnik Idziemy, …polecam katolicką prasę.

Z naszej wspólnoty do wieczności odeszli: Jan Kłosiński, Czesław Popielarczyk, Konrad Kamiński, Grażyna Bajerski, Janusz Maroszek, …wieczny odpoczynek…

Upraszajmy Bożego błogosławieństwa na nadchodzący, tydzień, wakacyjny czas wytchnienia dla nas, naszych rodzin, solenizantów i jubilatów; o bezpieczną podróż dla wszystkich kierujących pojazdami.

Ksiądz Proboszcz

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
 

MODLITWA O NAWRÓCENIE, UWOLNIENIE, UZDROWIENIE

KAŻDY DRUGI WTOREK MIESIĄCA GODZ. 18.00

Św. Stanisław - live - serwis

dołącz do naszej modlitewnej grupy

NASZE FILMY

Schola Dziecięca "Śpiewajmy Panu"

STAN WYJĄTKOWY

KAŻDA TRZECIA NIEDZIELA MIESIĄCA GODZ. 17.00

Projekt Trzeźwienie Przez Kulturę

NIESAKRAMENTALNI

Spotkanie dla osób pozostających w związkach niesakramentalnych.

Ostatni czwartek miesiąca godz.19

GRUPA WSPARCIA DLA OSÓB WSPÓŁUZALEŻNIONYCH "NOWE ŻYCIE"

spotkania - Wtorek 17.30

kontakt - 698 168 285

Diecezjalne Studium Organistowskie

ATH MOTO CLUB WŁocławek

Msza Trydencka

Niedziela godz. 15