Strona Główna  //  OGŁOSZENIA ,INTENCJE  //  XXXI NZ 2018

Witamy na stronie Parafii Św.Stanisława BM we Włocławku

 

niedziela, 04 listopada 2018 18:13

XXXI Niedziela Zwykła 2o18

Serdecznie dziękuję za składane ofiary na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać!

Trwamy na modlitwie wypominkowej za zmarłych. Do piątku 9 listopada o godz. 17.3o w naszym kościele Wypominki jednorazowe (oktawalne). Zapraszamy do włączenia się w tę piękną modlitwę Kościoła.

O godz. 15.oo Msza Święta Trydencka;

O godz. 17.3o – różaniec za zmarłych z wypominkami.

W środę, 7-go listopada o godz. 18.oo w Katedrze rozpocznie się Msza św. z procesją upamiętniająca aresztowanie inteligencji przedwojennego Włocławka z 1939r.; księży, profesorów, nauczycieli, lekarzy, na czele z ks. bpem Michałem Kozalem. Tamtego wieczoru uprowadzony został również nasz pierwszy ksiądz proboszcz, ks. Józef Straszewski. Oddali swoje życie w obozie zagłady w Dachau.

W piątek, 9 listopada kolejne spotkanie dla młodzieży – Dotknij Jezusa, godz. 19.3o. Tematem spotkania będą relacja dzieci-rodzice. Zapraszamy młodzież przygotowującą się do bierzmowania, ale nie tylko młodzież. Wszystkich poszukujących pogłębienia swoich relacji z Jezusem.

W niedzielę, 11 XI  - Msza w intencji Ojczyzny o godz. 18.oo; centralne obchody w Katedrze o godz. 12.oo: rozpoczniemy je przy pomniku Żołnierza Polskiego na Placu Wolności, następnie przemarsz ze 100-metrową flagą do Katedry, o 11.oo poświęcenie jubileuszowej pamiątkowej tablicy od ul. Prymasa Wyszyńskiego i o 12.oo Msza święta za Ojczyznę;

Do wieczności z naszej parafii w tym tygodniu odeszli: Boguchwał Zdanowski, Eugeniusz Nencki, Tadeusz Lachowicz, Sławomir Słowiński, …wieczny odpoczynek.

 

Wszystkim Jubilatom i Solenizantom, wszystkim Gościom i Parafianom składamy Serdeczne pozdrowienie i dar błogosławieństwa.

Ks. Proboszcz

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
 

MODLITWA O NAWRÓCENIE, UWOLNIENIE, UZDROWIENIE

KAŻDY DRUGI WTOREK MIESIĄCA GODZ. 18.00

NASZE FILMY

STAN WYJĄTKOWY

KAŻDA TRZECIA NIEDZIELA MIESIĄCA GODZ. 17.00

NIESAKRAMENTALNI

Spotkanie dla osób pozostających w związkach niesakramentalnych.

Ostatni czwartek miesiąca godz.19

Schola Dziecięca "Śpiewajmy Panu"

GRUPA WSPARCIA DLA OSÓB WSPÓŁUZALEŻNIONYCH "NOWE ŻYCIE"

spotkania - Wtorek 17.30

kontakt - 698 168 285

ATH MOTO CLUB WŁocławek

Diecezjalne Studium Organistowskie

Msza Trydencka

Niedziela godz. 15