Strona Główna  //  OGŁOSZENIA

Witamy na stronie Parafii Św.Stanisława BM we Włocławku

 

poniedziałek, 26 czerwca 2017 07:55

XII Niedziela Zwykła 2017

Rozpoczynamy czas wakacji, dla wielu wyczekiwany, dla wielu konieczny ale dla wielu pracowity. Przypominamy subtelnie, że od sakramentów ( szczególnie niedzielnej Eucharystii) nie ma wakacji! W każdej miejscowości turystycznej na całym świecie funkcjonują kaplice, nawet w wielu hotelach; wystarczy zapytać pilota czy menagera wyprawy.

Bardzo serdecznie dziękuję za cały rok pracy Księżom Wikariuszom, Rezydentom, Panom Organiście i Kościelnemu, Paniom Katechetkom, siostrze Augustynie, Pani Gospodyni, Pani Halinie i Kamili, Wspólnotom parafialnym i wszystkim, którzy współtworzą naszą parafialną Rodziną.

Bardzo dziękuję ks. Mateuszowi Kulińskiemu, którzy przez 5 lat budował naszą Wspólnotę duszpastersko. Dziękuję za Jego pogodę ducha, pobożność, energię, pracowitość i niezawodność. Ks. Mateusz będzie pracował w par. św. Floriana w pięknym Uniejowie. Na dalsza kapłańską posługę niech Mu Pan błogosławi!

W następną niedzielę powitamy naszych nowych księży wikariuszy: ks. Marka Zielińskiego i ks. Pawła Koralewskiego.

Z nominacji Księdza Biskupa od 1 lipca sprawował będę posługę Dziekana dekanatu włocławskiego II. Na ten czas upraszam błogosławieństwa Bożego i opieki św. Stanisława.

Wczoraj zakończyliśmy pracę kolejnego roku Diecezjalnego Studium Organistowskiego, Dyplom Muzyka Kościelnego otrzymał nasz p. Organista, p. Jacek. Polecamy Jego posługę św. Cecylii, patronki muzyków kościelnych.

We wtorek po Mszy wieczornej spotkanie Koła Żywego Różańca.

W czwartek po Mszy św. wieczornej spotkanie Wspólnoty osób pozostających w związkach niesakramentalnych. Zapraszamy.

W tym tygodniu I sobota miesiąca, po Mszy porannej Nabożeństwo wynagradzające i modlitwa o tryumf NSPJ przez Niepokalane Serce Maryi.

Od następnej niedzieli, na czas wakacji, zawiesimy Eucharystią o godz. 13.oo, dziś gromadzi nas ostatni raz przed wakacjami.

Dziękuję serdecznie wszystkim za pomoc materialną i duchową w projekcie Rodzina Rodzinie, realizowanym przez Caritas Polska. To realna pomoc naszym braciom chrześcijanom w Syrii. Niech Bóg wynagrodzi.

Tygodnik Idziemy, zawiera szeroki reportaż z I Włocławskiego Marszu dla Życia i Rodziny…polecam.

Upraszajmy Bożego błogosławieństwa na nadchodzący, tydzień, wakacyjny czas wytchnienia dla nas, naszych rodzin, solenizantów i jubilatów.

 

Ksiądz Proboszcz

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 237

NIESAKRAMENTALNI

Spotkanie dla osób pozostających w związkach niesakramentalnych.

Ostatni czwartek miesiąca godz.19

NASZE FILMY

MODLITWA O NAWRÓCENIE, UWOLNIENIE, UZDROWIENIE

KAŻDY DRUGI WTOREK MIESIĄCA GODZ. 18.00

GRUPA WSPARCIA DLA OSÓB WSPÓŁUZALEŻNIONYCH "NOWE ŻYCIE"

spotkania - Wtorek 17.30

kontakt - 698 168 285

ATH MOTO CLUB WŁocławek

 

Schola Dziecięca "Śpiewajmy Panu"

 

Diecezjalne Studium Organistowskie