Witamy na stronie Parafii Św.Stanisława BM we Włocławku

Grupa ewangelizacyjna Claret Gospel z Wybrzeża Kości Słoniowej dała koncert 10 lipca br w naszym kościele.

Chór już po raz szósty odwiedza Polskę, jednak dopiero po raz pierwszy zawitał do Włocławka. Oprócz naszego miasta Claret – Gospel odwiedzi aż 37 polskich miast, m. In. Warszawę, Świnoujście, Ciechocinek, Lublin, Piłę, Szczecin, Gdańsk czy Kraków.

Chór powstał w 2002 roku, więc w Polsce obchodzi swoje 10-lecie. Grupa śpiewa przede wszystkim muzykę typu gospel, czyli inspirowaną „czarnymi rytmami", przepełniona radością i pozytywnym nastawieniem do świata. Co jest niewątpliwie zaskakujące i godne podziwu patrząc na problemy dnia codziennego z jakimi muszą zmagać się Afrykanie. Ponadto muzykę gospel łączą z elementami innych gatunków muzycznych np. z klasyką. Śpiewają w języku francuskim, angielskim, polskim, łacińskim oraz w językach lokalnych. Podczas występów wykorzystują afrykańskie instrumenty kalebasty, grzechotki, bębny czyli „tam-tamy" i wiele innych. Chór śpiewa o radości, miłości i pokoju, czyli o wartościach, za którymi tęskni każdy człowiek. Śpiewają o niesprawiedliwości, o wojnie i o tym, że miłość i wiara dają silę aby to przezwyciężać.

Członkowie chóru pochodzą często z biednych rodzin, znajdują się w różnych sytuacjach życiowych, są bardzo różni, przekrój wiekowy w gospel to od 19 do ponad 40 lat. Jednak nie przeszkadza im to w radosnym i pozytywnym wykonywaniu tego co kochają. Być może ich koncerty w Polsce zostawią choć odrobinę tego optymizmu wśród naszych rodaków.

Galeria zdjęć - kliknij TUTAJ

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
 

Św. Stanisław - live - serwis

dołącz do naszej modlitewnej grupy

MODLITWA O NAWRÓCENIE, UWOLNIENIE, UZDROWIENIE

KAŻDY DRUGI WTOREK MIESIĄCA GODZ. 18.00

NASZE FILMY

Schola Dziecięca "Śpiewajmy Panu"

Projekt Trzeźwienie Przez Kulturę

Projekt Trzeźwienie Przez Kulturę 2

Projekt Klub Młodzieżowy

Projekt Zielone Ogrody

Projekt Zielona Przystań

Projekt Młodzieżowy Klub Odkrywców

GRUPA WSPARCIA DLA OSÓB WSPÓŁUZALEŻNIONYCH "NOWE ŻYCIE"

spotkania - Wtorek 17.30

kontakt - 698 168 285

Diecezjalne Studium Organistowskie

ATH MOTO CLUB WŁocławek

Msza Trydencka

Niedziela godz. 15