Strona Główna  //  Kancelaria  //  POGRZEB CHRZEŚCIJAŃSKI  //  Koncert Maryjny - Totus Tuus 2018

Witamy na stronie Parafii Św.Stanisława BM we Włocławku

 

TOTUS TUUS 2018-10-07

100-lecie Odzyskania Niepodległości

Koncert maryjno-patriotyczny w par. p.w. św. Stanisława BM we Włocławku

Pytanie o współczesny patriotyzm zwykle zamyka się w kilku sloganach i dalekich od rzeczywistości, wyszukanych wyrażeniach. Niewątpliwie, jedną z form współczesnego patriotyzmu jest modlitwa za Ojczyznę, w intencji pokoju, wołanie o jedność – temat aktualny od zarania dziejów ludzkości.

W naszym koncercie-modlitwie wszystkie te wartości znalazły swoje odzwierciedlenie dzięki ludziom młodym, rozśpiewanym, rozmodlonym – chcącym podzielić się swoimi uczuciami duchowymi i patriotycznymi w pieśni maryjnej.

Niezawodna, parafialna  Schola dziecięca pod kierownictwem Marzeny Dembickiej, podpowiedziała, aby „…Czynić co nam mówi Syn…”; na Jasną Górę zabrała nas Agnieszka Dondalska w pieśni „Czarna Madonno”- którą wszyscy podjęli już w pierwszym refrenie. Pięknie podała temat życia i macierzyńskiej miłości Julka Stasinowska w piosence: „Matko Życia”, a w „Modlitwie Żeglarza” ks. Paweł prosił o opiekę nad naszymi „łodziami życia”. Justyna Kacperska, w swoim autorskim utworze „W Twoich oczach Maryjo”, odważnie pokazała czułą stronę macierzyńskiej opieki Maryi nad każdym z nas. Nie zabrakło też klasycznych wykonań pieśni „Ave Maria”; ks. Sławomir – Gospodarz Koncertu, Anna Kaźmierczak, Szymon Buczkowski – instrumentalnie przedstawili urodziwe obrazy Matki Zbawiciela – Maryi. Kwintet wokalny studentów z bydgoskiego Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego – klasycznie pokazali słodkie imiona Bogarodzicy, a zespół „Przyjaciele” w składzie: Katarzyna Szeler, Anna Kaźmierczak, Dorota Reniecka i Jacek Piotrowski jak zawsze brawurowo i żarliwie modlili się do Królowej Aniołów. Na zakończenie z całą wspólnotą licznie zgromadzonych parafian i gości odśpiewaliśmy cztery zwrotki Hymnu Państwowego – pojawiły się łzy, modlitwa za poległych w obronie Ojczyzny i tych, którzy dzisiaj tworzą Kraj nad Wisłą. Muzycznie, technicznie i iluminacyjnie skoordynował wszystko Jacek Deręgowski, nagłośnienie przygotował Michał Paliwoda a fotograficznie zrealizował ks. Marek i Damian Nowak. Honorowy Patronat nad Koncertem objął Biskup Włocławski, Prześwietna Kapituła Katedralna i Diecezjalne Studium Organistowskie. Niech Bóg będzie uwielbiony w życiu wszystkich, którzy włączyli się w to dzieło.

Do zobaczenia za rok – bo jak się okazuje repertuar pieśni maryjnych jest bardzo szeroki i ciągle odkrywany na nowo.

Módl się za nami Królowo Pokoju!

Ks. Sławomir Deręgowski

 

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
 

MODLITWA O NAWRÓCENIE, UWOLNIENIE, UZDROWIENIE

KAŻDY DRUGI WTOREK MIESIĄCA GODZ. 18.00

NASZE FILMY

STAN WYJĄTKOWY

KAŻDA TRZECIA NIEDZIELA MIESIĄCA GODZ. 17.00

NIESAKRAMENTALNI

Spotkanie dla osób pozostających w związkach niesakramentalnych.

Ostatni czwartek miesiąca godz.19

Schola Dziecięca "Śpiewajmy Panu"

GRUPA WSPARCIA DLA OSÓB WSPÓŁUZALEŻNIONYCH "NOWE ŻYCIE"

spotkania - Wtorek 17.30

kontakt - 698 168 285

ATH MOTO CLUB WŁocławek

Diecezjalne Studium Organistowskie

Msza Trydencka

Niedziela godz. 15