Strona Główna  //  Duszpasterze

Witamy na stronie Parafii Św.Stanisława BM we Włocławku

 

Ksiądz Proboszcz

 

Ks. ProboszczKs. Sławomir Deręgowski (od 2012 r.)

Wyświęcony na prezbitera w 2003 roku przez Biskupa Włocławskiego Wiesława A. Meringa.

Mgr lic. Teologii,

Dziekan Dekanatu Włocławskiego II

Prałat Kustosz Prześwietnej Kapituły Katedralnej,

Wikariusz Biskupi Rejonu Włocławskiego.

Członek Rady Kapłańskiej.

Członek Diecezjalnej Komisji ds. Muzyki Kościelnej,

Członek Stowarzyszenia Polskich Muzyków Kościelnych.

Dyrektor Diecezjalnego Studium Organistowskiego.

 

 

 

Wikariusze

 

Ks. Marek Zieliński (od 2017 r.)

Ks. Paweł Koralewski (od 2017 r.)

 

 

Rezydenci

 

Ks. Zbigniew Gmurczyk (od 2012 r.)

Wszystko, kim jestem i co posiadam, zawdzięczam: Panu Bogu, który mnie powołał do istnienia, odkupił i uświęcił; Rodzicom i Rodzeństwu z ich rodzinami; Kapłanom, którzy szafowali dla mnie sakramenty święte; Dyrekcjom, Nauczycielom i Pracownikom placówek oświaty, w których się kształciłem i pracowałem; Przyjaciołom, z którymi połączyła mnie nić miłości i tęsknoty; epizodycznie napotkanym Ludziom, którzy wysłali w moim kierunku choć odrobinę energii… To tak ogólnie w ramach hasła: o sobie. Zainteresowanych szczegółami zapraszam od września 2012 r. do rozmowy (nazwijmy to roboczo Wieczorami Nikodemów: około 21.00 będę spacerował wokół kościoła z różańcem w dłoni – można podejść – postaram się porozmawiać, niekoniecznie odpowiadając definitywnie na wszelkie wątpliwości – sam też wciąż poszukuję).

Kontakt: 511 658 472; Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Ks. Andrzej Tomalak (od 2016 r.)

 

 

Wszystko, kim jestem i co posiadam, zawdzięczam: Panu Bogu, który mnie powołał do istnienia, odkupił i uświęcił; Rodzicom i Rodzeństwu z ich rodzinami; Kapłanom, którzy szafowali dla mnie sakramenty święte; Dyrekcjom, Nauczycielom i Pracownikom placówek oświaty, w których się kształciłem i pracowałem; Przyjaciołom, z którymi połączyła mnie nić miłości i tęsknoty; epizodycznie napotkanym Ludziom, którzy wysłali w moim kierunku choć odrobinę energii… To tak ogólnie w ramach hasła: o sobie. Zainteresowanych szczegółami zapraszam od września 2012 r. do rozmowy (nazwijmy to roboczo Wieczorami Nikodemów: około 21.00 będę spacerował wokół kościoła z różańcem w dłoni – można podejść – postaram się porozmawiać, niekoniecznie odpowiadając definitywnie na wszelkie wątpliwości – sam też wciąż poszukuję, jak to widać na zdjęciach;-).

Kontakt: 511 658 472; Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
 


NIESAKRAMENTALNI

Spotkanie dla osób pozostających w związkach niesakramentalnych.

Ostatni czwartek miesiąca godz.19

NASZE FILMY

MODLITWA O NAWRÓCENIE, UWOLNIENIE, UZDROWIENIE

KAŻDY DRUGI WTOREK MIESIĄCA GODZ. 18.00

GRUPA WSPARCIA DLA OSÓB WSPÓŁUZALEŻNIONYCH "NOWE ŻYCIE"

spotkania - Wtorek 17.30

kontakt - 698 168 285

ATH MOTO CLUB WŁocławek

 

Schola Dziecięca "Śpiewajmy Panu"

 

Diecezjalne Studium Organistowskie