Strona Główna  //  DSO  //  GRONO PEDAGOGICZNE

Witamy na stronie Parafii Św.Stanisława BM we Włocławku

 

Aktualności

W Przygotowaniu...Diecezjalne Studium Organistowskie zaprasza do wspólnoty muzycznej nowych słuchaczy!

Jeżeli chcesz pogłębić swoje umiejętności gry na fortepianie, organach, nauczyć się śpiewać w chórze, solo a nawet realizować swoje muzyczne pasje od początku i w dodatku otrzymać tytuł „muzyka kościelnego” - zapraszamy do kontaktu: tel.: 665 388 210.

Rekrutacja odbędzie się w sobotę 2 września o godz. 10.oo w siedzibie DSO przy ul. Żeromskiego 19/21, w par. św. Stanisława BM we Włocławku.

Koniecznie musisz spróbować swoich muzycznych sił! Wiek nie ma znaczenia, jeśli masz pasję!!!

xSD.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
 

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
 

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
 

 

 

Zapraszamy do Diecezjalnego Studium Organistowskiego

3 września o godzinie 9.oo odbędą się przyjęcia i klasyfikacja do DSO, do klasy organów i fortepianu. Zapraszamy wszystkich chętnych do realizacji swoich muzycznych pasji.

Szczegóły pod numerem  telefonu 665 388 210.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
 

„Wielbi dusza moja Pana,

i raduje się duch mój w Bogu zbawcy moim…”

 

W Uroczystość Wniebowzięcia NMP we włocławskiej Katedrze miało miejsce niezwykłe wydarzenie. W 35. roku działalności Diecezjalnego Studium Organistowskiego, na prośbę biskupa włocławskiego Wiesława Meringa - Ojciec Święty Franciszek, odznaczył szczególnym medalem BENEMERENTI p. prof. Mieczysława Antkowskiego, włocławskiego muzyka, pedagoga, chórmistrza i wykładowcę naszego Studium.

Za zabieganiem dyrektora DSO – ks. prał. Sławomira Deręgowskiego i szerokiego środowiska muzyków kościelnych naszego miasta i diecezji pod aktywnym przywództwem ks. prał. Zbigniewa Szygendy, Biskup Włocławski uznał za stosowne skierować swoją prośbę do Stolicy Piotrowej, na odpowiedź nie trzeba było długo oczekiwać.

Od kilkudziesięciu lat p. prof. Mieczysław Antkowski dzieli swoje przykładne życie rodzinne z ugruntowaną pasją - muzyką kościelną; służy nią wielu pokoleniom organistów i chórzystów. Liczne opracowania i kompozycje pieśni liturgicznych, kościelnych współtworzą wiele uroczystości religijnych diecezji i parafii a całe pokolenia organistów korzystają z przystępnych opracowań na organy i chóry.

Odznaczenia dokonał Ksiądz Biskup Diecezjalny w uroczysty dzień Odpustu w Katedrze, pośród licznie zgromadzonego Prezbiterium, Kapituły Katedralnej, Seminarium Duchownego, Chóry Katedralnego ze swoim dyrygentem ks. prał. Józefem Nowakiem, Orkiestry, i wiernych naszego Miasta, które od wielu lat cieszy się wspaniałą twórczością i zawsze życzliwą obecnością p. Mieczysława Antkowskiego, szczególnego Jubilata, który swoim stałym zwyczajem, przy dekoracji pojawił się ze swoją małżonką- Hanną.

Składamy najlepsze życzenia Szanownemu Panu Profesorowi, „Przyjacielowi” pedagogów i studentów. Niech św. Cecylia – Patronka muzyków kościelnych, zawsze ma w opiece i towarzyszy całej rodzinie Pana Profesora, inspiruje i prowokuje do wielu ciekawych „rozwiązań harmonicznych”.

 

Papieski Medal „Benemerenti” to  honorowe odznaczenie papieskie, przyznawane za długoletnie i wyjątkowe zasługi dla Kościoła Katolickiego. Medal jest złotym krzyżem w kształcie karo; na rewersie widnieje słowo Benemerenti (Dobrze zasłużonym) na tle godła Watykanu (tiary i skrzyżowanych kluczy). W awersie medalu dla osób cywilnych widnieje sylwetka Chrystusa. Wstążka orderowa jest w barwach papieskich.

ks. prał. Sławomir Deręgowski

Dyrektor DSO

Wniebowzięcie NMP 2016 r.

 

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 7

NIESAKRAMENTALNI

Spotkanie dla osób pozostających w związkach niesakramentalnych.

Ostatni czwartek miesiąca godz.19

NASZE FILMY

MODLITWA O NAWRÓCENIE, UWOLNIENIE, UZDROWIENIE

KAŻDY DRUGI WTOREK MIESIĄCA GODZ. 18.00

GRUPA WSPARCIA DLA OSÓB WSPÓŁUZALEŻNIONYCH "NOWE ŻYCIE"

spotkania - Wtorek 17.30

kontakt - 698 168 285

ATH MOTO CLUB WŁocławek

 

Schola Dziecięca "Śpiewajmy Panu"

 

Diecezjalne Studium Organistowskie