Strona Główna

Witamy na stronie Parafii Św.Stanisława BM we Włocławku

 

Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 26 sierpnia 2019 11:06

Na zakończenie wakacji, w ostatnią niedzielę sierpnia w parafii św. Stanisława BM we Włocławku, dziękowano Panu Bogu za dary, którymi nas obdarza. Na mszy św. modlono się o pomyślność dla rolników, działkowiczów i wszystkich pracujących na roli.

Zwieńczeniem był popołudniowy piknik dożynkowo rodzinny. Wiele atrakcji między innymi dmuchane zjeżdżalnie, basen z piłeczkami, kucyki, popcorn, wata cukrowa, spowodowały uśmiech na twarzach dzieci. Dla nich również zorganizowane były konkursy zręcznościowy, plastyczny, wokalny. Wszyscy mogli podziwiać motocykle z ATH, wóz bojowy Państwowej Straży Pożarnej, pokaz przygotowany przez Kujawską Sekcję Ratowniczą, oraz częstować się  grillowanymi potrawami.

Ucztę kulturalną zapewniły zespoły folklorystyczne „Kujawy Bachorne Nowe” z Osięcin i „Wrzos” z Włocławka, oraz orkiestra dęta pod kierownictwem Grzegorza Augustynowicza. Gwiazdą spotkania był Andrzej Koziński, który w swoim recitalu „Lubię wracać” zaprezentował piosenki Zbigniewa Wodeckiego.

Dożynki zorganizowano dzięki dobroci ks. proboszcza prałata Sławomira Deręgowskiego, oraz współfinansowaniu przez „Fundację Anwil dla Włocławka”. Należy wspomnieć, że piknik był ukoronowaniem projektu „Wesołe wakacje ze św. Stanisławem”, w ramach którego na początku wakacji, przy parafii odbywały się półkolonie dla dzieci i młodzieży.

 

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
 

NASZE FILMY

STAN WYJĄTKOWY

KAŻDA TRZECIA NIEDZIELA MIESIĄCA GODZ. 17.00

NIESAKRAMENTALNI

Spotkanie dla osób pozostających w związkach niesakramentalnych.

Ostatni czwartek miesiąca godz.19

Schola Dziecięca "Śpiewajmy Panu"

GRUPA WSPARCIA DLA OSÓB WSPÓŁUZALEŻNIONYCH "NOWE ŻYCIE"

spotkania - Wtorek 17.30

kontakt - 698 168 285

ATH MOTO CLUB WŁocławek

Diecezjalne Studium Organistowskie

Msza Trydencka

Niedziela godz. 15