Strona Główna

Witamy na stronie Parafii Św.Stanisława BM we Włocławku

 

Wpisany przez Administrator   
niedziela, 07 października 2018 20:55

TOTUS TUUS 2018-10-07

100-lecie Odzyskania Niepodległości

Koncert maryjno-patriotyczny w par. p.w. św. Stanisława BM we Włocławku

Pytanie o współczesny patriotyzm zwykle zamyka się w kilku sloganach i dalekich od rzeczywistości, wyszukanych wyrażeniach. Niewątpliwie, jedną z form współczesnego patriotyzmu jest modlitwa za Ojczyznę, w intencji pokoju, wołanie o jedność – temat aktualny od zarania dziejów ludzkości.

W naszym koncercie-modlitwie wszystkie te wartości znalazły swoje odzwierciedlenie dzięki ludziom młodym, rozśpiewanym, rozmodlonym – chcącym podzielić się swoimi uczuciami duchowymi i patriotycznymi w pieśni maryjnej.

Niezawodna, parafialna  Schola dziecięca pod kierownictwem Marzeny Dembickiej, podpowiedziała, aby „…Czynić co nam mówi Syn…”; na Jasną Górę zabrała nas Agnieszka Dondalska w pieśni „Czarna Madonno”- którą wszyscy podjęli już w pierwszym refrenie. Pięknie podała temat życia i macierzyńskiej miłości Julka Stasinowska w piosence: „Matko Życia”, a w „Modlitwie Żeglarza” ks. Paweł prosił o opiekę nad naszymi „łodziami życia”. Justyna Kacperska, w swoim autorskim utworze „W Twoich oczach Maryjo”, odważnie pokazała czułą stronę macierzyńskiej opieki Maryi nad każdym z nas. Nie zabrakło też klasycznych wykonań pieśni „Ave Maria”; ks. Sławomir – Gospodarz Koncertu, Anna Kaźmierczak, Szymon Buczkowski – instrumentalnie przedstawili urodziwe obrazy Matki Zbawiciela – Maryi. Kwintet wokalny studentów z bydgoskiego Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego – klasycznie pokazali słodkie imiona Bogarodzicy, a zespół „Przyjaciele” w składzie: Katarzyna Szeler, Anna Kaźmierczak, Dorota Reniecka i Jacek Piotrowski jak zawsze brawurowo i żarliwie modlili się do Królowej Aniołów. Na zakończenie z całą wspólnotą licznie zgromadzonych parafian i gości odśpiewaliśmy cztery zwrotki Hymnu Państwowego – pojawiły się łzy, modlitwa za poległych w obronie Ojczyzny i tych, którzy dzisiaj tworzą Kraj nad Wisłą. Muzycznie, technicznie i iluminacyjnie skoordynował wszystko Jacek Deręgowski, nagłośnienie przygotował Michał Paliwoda a fotograficznie zrealizował ks. Marek i Damian Nowak. Honorowy Patronat nad Koncertem objął Biskup Włocławski, Prześwietna Kapituła Katedralna i Diecezjalne Studium Organistowskie. Niech Bóg będzie uwielbiony w życiu wszystkich, którzy włączyli się w to dzieło.

Do zobaczenia za rok – bo jak się okazuje repertuar pieśni maryjnych jest bardzo szeroki i ciągle odkrywany na nowo.

Módl się za nami Królowo Pokoju!

Ks. Sławomir Deręgowski

 

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
 

NASZE FILMY

STAN WYJĄTKOWY

KAŻDA TRZECIA NIEDZIELA MIESIĄCA GODZ. 17.00

NIESAKRAMENTALNI

Spotkanie dla osób pozostających w związkach niesakramentalnych.

Ostatni czwartek miesiąca godz.19

Msza Trydencka

Niedziela godz. 15

Schola Dziecięca "Śpiewajmy Panu"

ATH MOTO CLUB WŁocławek

GRUPA WSPARCIA DLA OSÓB WSPÓŁUZALEŻNIONYCH "NOWE ŻYCIE"

spotkania - Wtorek 17.30

kontakt - 698 168 285

Diecezjalne Studium Organistowskie