Witamy na stronie Parafii Św.Stanisława BM we Włocławku

Członkowie Apostolatu Maryjnego uczą się w szkole Maryi. Pogłębiają swoją pobożność maryjną przez poznanie bogactwa prawd wiary dotyczących Najświętszej Maryi Panny oraz ich znaczenia w dziele naszego uświęcenia oraz apostolatu. Opierają oni swoją duchowość na często powtarzanym poświęceniu się Maryi i wyrażaniu gotowości oddania się do Jej dyspozycji.

Cechą charakterystyczną Apostolatu Maryjnego ma być miłość braterska, której podstawą jest przykazanie miłości Boga i bliźniego. Miłość braterską okazywać się będzie w pełnieniu zadań apostolskich, w oddziaływaniu dobroczynnym, w służbie tym, którzy potrzebują pomocy. Miłość braterska wzbudzać będzie pragnienie udzielania dobra równoważnego z największą ofiarą własnego życia zgodnie z poleceniem Apostoła: my także winniśmy oddać życie za braci (l J 3, 16). Apostolat Maryjny ożywiać będzie pokora, jako warunek uzyskania wielkiej łaski Bożej w dokonywaniu dzieła uświęcenia własnego i braci. Zdobywać się ją będzie przez modlitwę, lekturę słowa Bożego i regularne korzystanie z sakramentu pojednania, oczyszczającym z miłości własnej.

Na podstawie wymienionych wyżej cech, charakteryzujących postawę członków Apostolatu Maryjnego, możemy mówić o naszej tożsamości. Możemy odpowiedzieć na pytanie: kim jesteśmy? Po czym się rozpoznajemy? Czym odróżniamy się od innych wspólnot? Analizując powyższe dane dotyczące duchowości członków Apostolatu Maryjnego można je sprowadzić do czterech cech:

I. Nauka w szkole Maryi - poznawanie Niepokalanej;

II. Stałe poświęcanie się Maryi;

III. Miłość braterska;

IV. Pokora.

 

 

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
 


Św. Stanisław - live - serwis

dołącz do naszej modlitewnej grupy

MODLITWA O NAWRÓCENIE, UWOLNIENIE, UZDROWIENIE

KAŻDY DRUGI WTOREK MIESIĄCA GODZ. 18.00

NASZE FILMY

Schola Dziecięca "Śpiewajmy Panu"

Projekt Trzeźwienie Przez Kulturę

Projekt Trzeźwienie Przez Kulturę 2

Projekt Klub Młodzieżowy

Projekt Zielone Ogrody

Projekt Zielona Przystań

Projekt Młodzieżowy Klub Odkrywców

GRUPA WSPARCIA DLA OSÓB WSPÓŁUZALEŻNIONYCH "NOWE ŻYCIE"

spotkania - Wtorek 17.30

kontakt - 698 168 285

Diecezjalne Studium Organistowskie

ATH MOTO CLUB WŁocławek

Msza Trydencka

Niedziela godz. 15